Bli med på et tilbakeblikk – Fototuren til Gdansk 2024. Hør om de historiske steder vi besøkte, inspirerende øyeblikk og minner som kan friste deg til å bli med på neste fototur i 2026.
Helgen 17.–20. oktober 2024 reiste 16 glade Bekkalokkere på en inspirerende fototur til Gdansk i Polen. Fra første øyeblikk var stemningen på topp. Vi gledet oss til å utforske byen sammen, med fotoutstyret klart og et fellesskap som skapte både engasjement og trivsel.
Etter innsjekk på hotellet tok vi en liten matpause på en hyggelig kafé og skravlet oss i gang,. Det var tydelig at dette skulle bli en helg full av opplevelser og minner.
Program for Gdansk turen
Fredagen: Guidet tur gjennom Gdansk
Vi startet med en 4-timers guidet tur gjennom byen, med en liten pause underveis. Guiden tok oss med til historiske steder og anbefalte museer, blant annet Solidaritetsmuseet og Krigsmuseet. Etter en spennende dag med historier fra fortiden, fikk alle litt egentid før vi samlet oss til en hyggelig fellesmiddag på kvelden.
Lørdagen: Egenutforskning og historiske opplevelser
Lørdagen ga rom for å utforske byen på egenhånd eller dra på mer historisk spennende opplevelser. Noen besøkte en konsentrasjonsleir utenfor byen, hvor vi først så en film før vi gikk rundt på egen hånd. Dette var en sterk og tankevekkende opplevelse. Etterpå slappet noen av på hotellet mens andre tok en liten shoppingrunde. Kvelden samlet vi oss til middag på en Michelin-restaurant, med god mat til svært overkommelige priser – en perfekt avslutning på en innholdsrik dag.
Søndag: Fridag og sightseeing
Søndagen var satt av til egen utforskning. Noen besøkte museene de hadde gått glipp av, mens andre dro på sightseeing til Sopot, bare en halvtimes togtur fra Gdansk. Vi avsluttet turen samlet på hotellet før avreise med to drosjer ut til flyplassen.
Gdansk turen med Bekkalokket Fotoklubb var ikke bare en mulighet til å ta gode bilder, men også til å styrke samholdet i klubben, oppleve historien og skape minner for livet. Vi gleder oss allerede til neste fototur – kanskje du vil være med oss?






Hilsen
Turkomiteen i Bekkalokket Fotoklubb
